Ο Γιώργος Πρίντεζης μιλούσε ζωντανά στη ΝΕΡΙΤ SPORTS όταν ο Ιωάννης Παπαπέτρου αποφάσισε να του κάνει τη ζωή δύσκολη!

redspy

BASKET LEAGUE ΟΠΑΠ

Ντάρντεν: "Απόλυτα συγκεντρωμένοι αμυντικά"

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ, το μεσημέρι της Κυριακής (23/11, 12:30), και ο Τρεμέλ Ντάρντεν επισημαίνει τα στοιχεία που θα δώσουν τη νίκη στην ομάδα του Πειραιά.

redspy

EUROLEAGUE

Προανήγγειλε τη λήψη μέτρων

Η Euroleague εξέφρασε τη θλίψη της για τη δολοφονία του οπαδού του Ερυθρού Αστέρα στην Κωνσταντινούπολη και προανήγγειλε τη λήψη μέτρων προς τους υπεύθυνους.

redspy

EUROLEAGUE

Συλλυπητήρια στον Ερυθρό Αστέρα

Τα συλλυπητήριά της για την απώλεια της ζωής του 25άχρονου οπαδού του Ερυθρού Αστέρα, Μάρκο Ίβκοβιτς, στα θλιβερά επεισόδια στην Κωνσταντινούπολη, μετέφερε η ΚΑΕ Ολυμπιακός στη διοίκηση του σερβικού συλλόγου.

redspy

EUROLEAGUE

Η παρακάμερα από το Ολυμπιακός - Βαλένθια

Δείτε τα όσα έγιναν στη νίκη του Ολυμπιακού επί της Βαλένθια με σκορ 77-76 στο ΣΕΦ.

redspy

EUROLEAGUE

Αυτούς κυνηγά ο Σπανούλης

Ενα πόντο χρειάζεται ο Βασίλης Σπανούλης για να ανέβει στην 4η θέση της λίστας με τους κορυφαίους σκόρερ στην ιστορία της Euroleague.

redspy

ΜΠΑΣΚΕΤ

Τρίποντο στην υγεία!

Στο ματς της Κυριακής (23/11, 12:30), με τον Ολυμπιακό να υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο ΣΕΦ, η πειραίκή ΚΑΕ διοργανώνει μία σειρά από εκδηλώσεις για την ανάδειξη και ενημέρωση για το πρόβλημα της παιδικής παχυσαρκίας.

redspy

ΝΟΤΗΣ ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Διδακτική νίκη

Η νίκη του Ολυμπιακού επί της Βαλένθια είναι διδακτική ενόψει της συνέχειας, με την ομάδα να κρατάει την θετική αντίδραση που έδειξε στη τελευταία περίοδο, πραγματοποιώντας μία μεγάλη ανατροπή σε ένα κρίσιμο σημείο του ματς. Μία ικανότητα την οποία είχε πέρσι, αλλά που στην πορεία την έχασε. Γράφει ο Νότης Ψιλόπουλος.

redspy

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

Ο Βαγγέλης Μάντζαρης στο RedPlanet.gr

O Βαγγέλης Μάντζαρης μίλησε στο RedPlanet.gr για τη νίκη του Ολυμπιακού επί της Βαλένθια, κρατάει την θετική αντίδραση της ομάδας, σχολιάζει πως με την αλλαγή προπονητή άλλαξε η ψυχολογία και επισημαίνει πως η διαφορά αγωνιστικά βρίσκεται στο κομμάτι της άμυνας.

redspy

EUROLEAGUE

Τόμιτς: "Παίξαμε με καρδιά"

Ο Τόμιτς στάθηκε στο πάθος που έδειξε ο Ολυμπιακός ώστε να γυρίσει το ματς, παίζοντας με καρδιά και στάθηκε στη συνεισφορά του Αγραβάνη.

redspy

EUROLEAGUE

Πρίντεζης: "Αποκτάμε και πάλι την ικανότητα να γυρνάμε τα ματς"

Ο Πρίντεζης στάθηκε στο γεγονός πως η ομάδα αποκτά και πάλι την δυνατότητα να κερδίζει γυρνώντας τα ματς, αναφέρθηκε στους τραυματισμούς και επεσήμανε πως ο Αγραβάνης δουλεύει σκληρά και βοηθάει την ομάδα.

redspy

EUROLEAGUE

Περάσοβιτς: ''Ο Ολυμπιακός έπαιξε με επαφές και αυτό ήταν το κλειδί"

Ο Περάσοβιτς στη συνέντευξη Τύπου αναφέρθηκε στο που κρίθηκε το παιχνίδι. Στάθηκε στη κακή άμυνα στο πικ-εν-ρολ, με αποτέλεσμα να βάλει το τρίποντο ο Σπανούλης και επεσήμανε πως έπαιξε με επαφές στη τελευταία περίοδο.

redspy

EUROLEAGUE

Ντάνστον: "Δείξαμε καλή αντίδραση"

Ο Ντάνστον στάθηκε στη καλή αντίδραση του Ολυμπιακού στη τελευταία περίοδο και επεσήμανε πως ο κάθε παίκτης φροντίζει να δίνει το 100% των δυνάμεων του σε κάθε παιχνίδι.

redspy

EUROLEAGUE

Ντάρντεν: "Δείξαμε χαρακτήρα σαν ομάδα"

Ο Ντάνστον έκανε την καλύτερη του εμφάνιση με τα ερυθρόλευκα και στις δηλώσεις του τόνισε πως ο Ολυμπιακός έδειξε χαρακτήρα κόντρα στη Βαλένθια, καθώς γύρισε το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο, έχοντας βρεθεί στο -10. Επίσης, στάθηκε στην άμυνα ζώνης που έπαιξε η Βαλένθια (video).

redspy

EUROLEAGUE

Η "βόμβα" του Σπανούλη που ξέρανε τη Βαλένθια

Δείτε το βίντεο με το πολύτιμο και καθοριστικό τρίποντο του Σπανούλη, το οποίο και ξέρανε τη Βαλένθια, κάνοντας το σκορ 76-75, δευτερόλεπτα πριν το τέλος της αναμέτρησης. Όταν η μπάλα "καίει", ο αρχηγός φωνάζει πάντα "παρών", παίρνοντας πάνω του το κρίσιμο σουτ.

redspy

EUROLEAGUE

Σφαιρόπουλος: "Οι παίκτες έδειξαν ψυχικά αποθέματα"

Ο κόουτς του Ολυμπιακού στάθηκε στα ψυχικά αποθέματα που έδειξαν οι παίκτες του στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Βαλένθια (77-76).

redspy

EUROLEAGUE

Ολυμπιακός - Βαλένθια 77-76

Δεν χάνει ο Θρύλος στην Ευρωλίγκα! Έστω και δύσκολα, ο Ολυμπιακός νίκησε τη Βαλένθια με 77-76 στο ΣΕΦ και παρέμεινε αήττητος στον όμιλο, φτάνοντας τις έξι επιτυχίες σε ισάριθμα ματς. Σε ένα ματς-θρίλερ, η ισπανική ομάδα έφτασε κοντά στην... απόδραση, αλλά οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου "αρνήθηκαν" να χάσουν!

redspy

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Διεκδικεί την πρόκριση μέσω ΑΣΕΑΔ

Την Πέμπτη (20/11) εκδικάστηκε η έφεση του Ολυμπιακού για το ματς Κυπέλλου στο ΟΑΚΑ. Οι Πειραιώτες θεωρούν πως εφόσον ισχύσουν οι νόμοι θα δικαιωθούν, παίρνοντας το ματς στα χαρτιά.

redspy

Τα εισιτήρια για το Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ

Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ανακοίνωσε την διάθεση των εισιτηρίων για την αναμέτρηση Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ, η οποία θα διεξαχθεί τη Κυριακή (23/11) το μεσημέρι (12:30) στο ΣΕΦ. Οι τιμές των εισιτηρίων ξεκινούν από τα 5 ευρώ.